Yeni bir proje hazırlığı içerisindesiniz ve bu projenizi ileride Google Haberler’e ekletmeyi planlıyorsunuz. Bu durumda nasıl bir yazılım seçmeliyim ya da yazılım news onayı almak için ne kadar önemli gibi aklınıza çeşitli sorular gelebilir. Nitekim bir çok kişinin bu konuda yanlış bilgi sahibi olduğunu ya da bilgilendirildiğini görüyorum. Bir sitenin news onayı alabilmesi için yazılım farklılığı avantaj oluşturmamaktadır. Bir çok kişi yüksek ücretler karşılığında satılan haber yazılımlarını satın alarak avantaj elde ettiğini düşünmektedir fakat öyle bir durum söz konusu değildir. Aksine hala bazı yüksek ücretle satılan yazılımların yetersiz olduklarını söyleyebilirim. Şimdi sırayla ücretli yazılımların avantajlarına, dezavantajlarına bakalım. Ve tabi yazılımlardan bahsetmişken WordPress’den de bahsedeceğiz.

ÜCRETLİ YAZILIMLAR NEDEN AVANTAJLI GÖRÜLÜR?
Bir çok haber yazılımı yapım aşamasında tasarımını news uyumlu olabilecek şekilde yapmakta. Haliyle bir takım düzenlemelerle uğraşmanıza gerek kalmıyor. Nedir bu düzenlemeler? Örneğin hazır yazılımlarda genellikle sitenin en alt kısmında iletişim bilgilerinin doldurulacağı bir alan, yazarlar için oluşturulmuş bir bölüm, sitemap ve benzeri detaylar. Yani news başvurusunda sizin yazılım için yüksek bir bütçe ayırarak o yazılımı almanıza bağlı olarak onay verileceğini düşünmek hayalcilikten öteye gitmez.

Avantaj olarak bahsedeceğimiz kısmı, iyi şekilde geliştirilmiş olması. Bu durum arama motorlarında ek bir avantaj sağlayabilmektedir. Yani iyi hazırlanmış bir haber yazılımı arama motorlarında daha iyi bir sıralama alabilir.

ÜCRETLİ YAZILIMLARDAKİ DEZAVANTAJ!
Ücretli yazılım almanın dezavantajı avantajdan daha fazladır. İlk olarak news onayını alıp alamayacağınız belli değil ve işin en başından yüksek bir maliyet oluşturmuş durumda kalıyorsunuz. Onay alamamanız halinde news kayıtlı haber sitelerinin yanında sizin news onaysız şekilde hit almanızın zor olduğunu düşünürsek yazılıma boşa para vermiş olabilirsiniz. Diğer bir dezavantaj ise aldığınız yazılıma firmanın ne kadar destek verdiği. Bir çok yazılım firması satın almış olduğunuz haber yazılımında yapmak istediğiniz değişiklik için sizden ek ücret talep edebiliyor. Nitekim bunu bir çok firma yapmakta. Bu da ayrı bir mağduriyet oluşturuyor.

PEKİ WORDPRESS İLE BAŞVURU YAPILIR MI?
Wordpress her daim en avantajlı olanı diyebilirim. Ücretsiz olması, sonradan istediğiniz yazılıma geçilebiliyor olması, binlerce temanın uygun fiyatlarla ya da ücretsiz şekilde bulunabiliyor olması zaten en büyük avantaj. WordPress altyapısına sahip siteler istediğiniz şekle bürünebildiği için gerekli düzenlemeleri kolayca kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Haliyle news uyumlu hale getirmek hiç de zor işler değildir. Projenin daha başındaysanız ve düşük maliyet istiyorsanız wordpress sizin için fazlasıyla ideal diyebilirim.

Bazı çevreler wordpress konusunda ön yargıya sahip. WordPress ile news başvurusuna onay alınır mı gibi sorular ile çok kez karşılaştım. Eğer sizin de aklınızda böyle bir soru varsa unutun. WordPress, news kaydı için altın değerindedir.

BİR CEVAP BIRAK