Eğer siteniz için Google News başvurusu yapmak istiyorsanız ve hangi adresten başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız ihtiyacınız olan şey google news başvuru linki olacaktır. Başvuru yapmak, işin en kolay kısmıdır ve önemli olan başvurunun nasıl yapıldığı değil, sitenin nasıl hazırlandığı ve sitenin Google News için yeterli olup olmadığıdır. Eğer siteniz hazır ya da uygun değilse başvuruyu yapmanız çok bir şey ifade etmeyecektir. Eğer hazırlık yapmadan belki kabul görür diye düşünüyorsanız maalesef kabul görmeyeceğini deneyimleyerek anlayacaksınız.

GOOGLE NEWS BAŞVURU LİNKİ

Öncelikle bu sayfaya geliş amacınız olan başvuru linkini size hemen bildirelim. Eğer Google News başvuru sayfası neresi, başvuru linki hangisi diye arıyorsanız partnerdash.google.com adresi üzerinden başvurunuzu iletebilirsiniz. Açılan sayfada “News” sekmesine basın. Karşınızda başvuru butonlarını görebilirsiniz. Başvuruyu yapabilmek için başvuru yapılacak sitenin Webmaster Tools üzerinden ekli olması gerekmektedir. Hangi hesap üzerinden ekleme yaptıysanız o hesap üzerinden partnerdash.google.com adresine girin. Aksi taktirde siteniz burada görünmeyecektir.

Daha önce hiç başvuru yapmadıysanız Google News Başvurusu Nasıl Yapılır sayfasını dikkatlice okumanız önerilir. Formu doğru biçimde doldurmak ve göndermek önemlidir. Daha önemlisi ise sitenin doğru hazırlanıp hazırlanmadığıdır.

Unutmayın ki haber içeriği sunmayan, güncelleme konusunda yetersiz kalmış, özgün olmayan siteler Google News için uygun bir site değildir. Bu yüzden başvuru öncesinde sitenin yeterlilikleri konusunda emin olun. Aksi taktirde karşılaşacağınız sonuç olumlu olmayacaktır.

Sitemizi inceleyerek Google News kayıt hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilir ve sitenizi Google News uyumlu hale getirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK