Chrome ve diğer internet tarayıcılarında sağ alt köşede sık sık bildirim geliyorsa ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa bildirim kapatma yöntemi ile bildirimlerden kurtulabilirsiniz. İnternet sitelerine girdiğinizde artık bir çok site “Bildirimlerden haberdar olmak ister misiniz?” gibi bir soru sorarak size bildirim gönderip göndermeme konusunda izin alıyor. Eğer tarayıcınıza bildirim geliyorsa, bildirim gelen site için bu soruya “Evet” yanıtı vermişsiniz demektir. Bildirimleri kapatmak ve engellemek için ise izleyeceğiniz yöntem oldukça basittir. Sadece 1 dakikanızı ayırarak tüm sitelerin bildirimlerini ya da istediğinizi kapatabilirsiniz.

CHROME BİLDİRİM KAPATMA

Günümüzde en çok tercih edilen tarayıcılardan biri üzerinden anlatımımızı gerçekleştireceğiz. Fakat Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Opera ve diğer tarayıcılarda da aynı adımları izleyerek bildirimleri kapatabilirsiniz. Chrome bildirimlerini kapatmak veya chrome bildirimlerini engellemek istiyorsanız chrome tarayıcıyı açın.

1. Adım
Sağ üstte üç noktalı menü işareti bulunmaktadır. Ona tıklayın. Açılır menüde Ayarlar satırı bulunmaktadır. Ayarlar başlığına tıklayın. Ardından açılan pencerede “Gelişmiş” başlığına basın ve daha fazla ayarın yapılmasına olanak tanıyan seçenekleri görüntüleyin.

2. Adım
Ardından Siteler > Bildirimler seçenekleri ile ilerleyin.

3. Adım
Bildirimler sayfasında sayfanın en altında bildirimler için izin verdiğiniz siteler listelenmektedir. Site adresinin en sonunda üç noktalı menü işaretine basın ve kaldır seçeneğine basın.

Kaldırdığınız site için artık tarayıcınıza bildirim gelmeyecek. Eğer hiç bir siteden bildirim almak istemiyorsanız tümünü kaldırın. Daha sonra aynı problemi yaşamamak için ise girdiğiniz sitelerde size sorulan “Bildirimlerden haberdar olmak ister misiniz?” sorusune engelle ya da hayır seçeneğine basın. Böylece tarayıcınıza gereksiz bildirimler gelmeyecektir.

BİR CEVAP BIRAK