Google News için önemli bir yenilik resmiyete kavuştu. Bildiğiniz üzere Google aramalarında “En Çok Okunan Haberler” sekmesini sık şekilde görüyoruz. Bu sekme bizlere ilgili konuya dair en güncel haberi ve başlığı sunuyor. Şimdi ise yeni bir özellik olan “Beyond The Headlines” sekmesine yer verilecek. Türkçe olarak henüz sunulmayan bu özelliğin tüm ülkeler gibi Türkiye’de de aktif olarak sunulması bekleniyor. Ülkemizde “Başlıkların Ötesinde” olarak yayın alması beklenen özelliğin ne sebeple yer alacağı merak ediliyor.

Beyond The Headlines Nedir?
Türkçe olarak sorduğumuzda Başlıkların Ötesinde Nedir? Google News’in yeni özelliğiyle artık belirli konularda daha derinlemesine arama yapma ve bilgi edinmenizi sağlayan bir “Başlıkların Ötesinde” sekmesi yer alacak. Bu özellikte röportajlar, önemli yazılar, makaleler, editörler ve öykülere yer verileceği belirtildi.

Neden ve Nasıl Başlıklı Konulara Çözüm!
Google News üzerinden hit almak isteyen bir çok yayıncı içeriklerde neden ve nasıl gibi soru tipi başlıklar ve konulara yer veriyor. Önlenemez bir hale gelen bu tür başlıklar için üretilen bir çözüm olarak da görülebilecek bu özellik “neden ve nasıl” gibi konu ve başlıklarının bu sekmede yer alabileceğini açıkladı. Özelliğin duyurulması ile birlikte yapılan açıklamada “nasıl ve neden” gibi sorgular oluşturan içerikleri hızlı günlük haber döngüsünün ötesinde görünür kılmak için olduğu belirtildi. Yani Google, bazı içerikleri haberler sekmesinden ayırmak için böyle bir uygulamaya gitmiş olduğunu bildiriyor diyebiliriz.

Başlıkların Ötesinde listelemesi teknoloji, sağlık, çevre, eğitim ve daha bir çok önemli konuda makalenin Google News üzerinden öne çıkmasını sağlayacak. Özellik şimdilik ABD İngilizcesi olarak sadece ABD’de masaüstü bilgisayarlarda kullanıma sunuldu. 2020 Yılına kadar ise Türkiye’de ve diğer tüm ülkelerde mobil de dahil olmak üzere tüm cihazlar üzerinden görünebilecek.

BİR CEVAP BIRAK