Sık ortaya atılan konulardan biri de ajans kayıtlı olmak veya olmamak. Yapılan hata ise yeni açılan bir siteye ajans aboneliği alıp news başvurusu yapmak. Bir çok kişi ajans aboneliğinin news onayı için avantaj içerdiğini düşünmektedir fakat herhangi bir avantaj içermiyor. Aksine özgün değerlerin korunmasına yönelik zıt yönde ilerleyebileceğiniz bir durum oluşturabilir. Nasıl mı? Google’ın altın kurallarından biri özgünlüktür. Ajanslar ise yazdıkları yazıyı tüm abonelerin sitelerine ulaştırır. Bu durumda o yazının özgün kalmasından bahsetmemiz mümkün değil. Haliyle ajans haberleri ile Google Haberler’e eklenmeniz oldukça zor. Aslında siteye yapılan yatırım ve verilen önem anlamında ajans aboneliği olumlu bir görüş oluşmasına etken olmalı. Ajans aboneliğinin olmaması ise negatif bir düşünce oluşturabilir. Fakat Google olaya özgünlük olarak baktığı için ajans aboneliği ciddi bir handikap yaratmaktadır.

Nasıl Bir Yol İzlemeli?
Eğer yeni bir projeye başlayacaksanız ajans kaydı almanıza gerek yoktur. Özgün içeriklerle başlayıp devam etmeniz en doğru olanıdır. Eğer ajans aboneliğiniz varsa ajanstan haber çekiyorsanız ve bu şekilde onay alamıyorsanız ajans haberlerini çekmeyi durdurup özgün habercilik yapabilirsiniz. Hem ajans içerikleri he mde özgün içerik aynı anda devam ederseniz onay ihtimalini azaltır ve risk almış olursunuz.

Onay Sonrası Ajans Aboneliği
İyi bir ekibe sahip değilseniz Google Haberler’e eklendikten sonra ilerlemeniz oldukça zor. Çünkü gündeme yetişmek ve güncel kalabilmek oldukça zordur. Ajans aboneliği ise news onayının alınması ile birlikte sitenize olumlu değer katar. Sık şekilde güncellenmek site otoritenizi arttırır. Diğer rakip siteler ile aynı zamanlama ile gitmeniz açısından da olumlu değer yaratacaktır. Yani onay sonrasında ajans aboneliği mutlak düşünülecek bir değer diyebilirim.

BİR CEVAP BIRAK